shape-2 shape-3

Mevcut Seviyenizi
Pozitifdil
seviye tespit sınavıyla objektif olarak öğrenin!

hero
shape shape shape shape
NEDEN POZİTİFDİL SEVİYE TESPİT SINAVI?
Pozitifdil Seviye Tespit Sınavı, yüz yüze ve uzaktan eğitim gören öğrencilerin seviyelerini test etmede ideal olup, anlaşılır kılavuzlarıyla sınav sürecinin her aşamasında adım adım destek sağlar.

Güvenilir Ölçümleme

Seviye tespit sınavına giriş başvurunuzu yaptıktan sonra aynı gün içerisinde tamamlayabilir ve sonuçlarınız 1 iş gününde size bildirilir.

CEFR'a Göre Sonuçlar

İngilizce seviyenizi dünya standartlarında kabul görmüş CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) kriterlerine göre ölçme ve değerlendirme imkanı.

Uzman Eğitmen Değerlendirmesi

Seviye Tespit Sınavının sonuçlarına göre belirlenen seviyelere en uygun gruplar için, uzman eğitmenlerimiz en doğru ve objektif değerlendirmeleri yaparak öğrencilerimizi yönlendirir.

A1 İngilizce

A1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkeyi turist olarak ziyaret etmek gibi tüm basit durumlar için yeterli olacaktır. A1 seviyesindeki bir kişi, diğer akademik ya da profesyonel amaçlı işler için yeterli seviyede değildir.

Somut bir türdeki ihtiyaçların giderilmesini amaçlayan günlük konuşma ifadelerini ve çok temel ifadeleri anlayabilir ve kullanabilir.

Kendisini ve diğer kişileri tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı kişiler ve sahip olduğu şeyler gibi kişiler bilgiler hakkında soru sorup yanıtlayabilir.

Karşısındaki kişi yavaş ve net konuştuğunda ve yardım etmeye hazır olduğunda diğer kişilerle basit yolla iletişim kurabilir.

A2 İngilizce

A2 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkeyi ziyaret etmek ve konuşarak sosyalleşmek için yeterlidir, ancak derin arkadaşlıklar kurmak için yeterli değildir. Kişinin İngilizce konuşan iş arkadaşı ağını genişletmesine de yarar ama İngilizce dilinde çalışmak bilindik konularla sınırlı kalır.

Çok küçük anlık alanlarla ilgili sıklıkla kullanılan cümle ve ifadeleri (örn. çok temel kişi ve aile bilgileri, alışveriş, yerel konum, istihdam) anlayabilir.

Bilindik ve rutin konularda, basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren temel ve gündelik konularda iletişim kurabilir.

Geçmişinin, bulunduğu ortamın ve anlık ihtiyaç gerektiren alanların tasvirini basit terimlerle açıklayabilir.

B1 İngilizce

B1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşan kişilerle bilindik konularda konuşmak için yeterli olacaktır. B1 İngilizce seviyesine sahip kişiler, iş yerinde bilindik konulardaki basit raporları okuyabilir ve kendi alanlarında basit e-postalar yazabilir. Ancak B1 seviyesi, iş yerinde İngilizce ile tam kapsamlı olarak çalışmak için yeterli değildir.

İşte, okulda, boş zamanda vb. düzenli olarak karşılaşılan bilindik konularda açıkça belirtilen standart şeylerin ana noktalarını kavrayabilir.

Bu dilin konuşulduğu bir bölgede seyahat ederken ortaya çıkacak çoğu durumu idare edebilir.

Bilindik olan veya kişisel ilgi alanı içerisinde yer alan konularla ilgili basit metinler üretebilir.

Deneyim, etkinlik, hayal, umut ve hırslarını açıklayabilir ve fikir ve planlarıyla ilgili kısa sebep ve açıklamalar sunabilir.

B2 İngilizce

B2 İngilizce seviyesi, iş yerinde İngilizce çalışabilmenizi sağlar. Uluslararası iş yerlerinde ana dili İngilizce olmayıp da İngilizce konuşanların çoğu bu seviyededir. Ancak bu seviyedeki bir kişi, kendi alanı dışında konuşurken anlam farklarını tam anlayamayabilir. Yine konuşma esnasındaki ince anlamları ve ima edilen şeyleri de kaçırabilir.

Kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar dâhil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karışık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir.

Ana dili İngilizce olanlarla yapılan konuşmalarda, her iki taraf için de kasılma yaratılmadan iletişim sağlamayı mümkün kılan bir akıcılık seviyesinde etkileşime geçebilir.

Geniş yelpazedeki konularda net ve ayrıntılı metinler üretebilir ve tartışmalı bir konu ile ilgili çeşitli avantaj ve dezavantaj seçenekleri sunarak görüşünü açıklayabilir.

C1 İngilizce

C1 İngilizce seviyesi, işte ya da akademik bir pozisyonda tam hakimiyet sağlar. C1 seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkede tam kapsamlı karar verme hakkı da sağlar.

Geniş yelpazedeki zorlu ve daha uzun metinleri anlayabilir ve tam anlamını kavrayabilir.

Fikirlerini ifade arama mimiklerine girmeden akıcı ve spontane şekilde ifade edebilir.

Dili sosyal, akademik ve profesyonel amaçlı olarak esnek ve etkin şekilde kullanabilir.

Karmaşık konularda net, sağlam yapılı ve ayrıntılı metinler üretebilir ve düzensel şablonları, bağlaçları ve uyumlu öğeleri kontrollü şekilde kullanabilir.

C2 İngilizce

C2 İngilizce seviyesi temelde ana dil seviyesidir. Herhangi bir konuda metin okunup yazılabilir, arasında küçük fark olan ifade, duygu ve fikirler sunulabilir ve akademik ya da kişisel ortamlarda etkin katılım sağlanabilir.

Sanal olarak duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

Farklı sözel ve yazılı kaynaklardan alınan bilgileri özetleyebilir ve tartışma konularıyla fikirleri anlaşılır bir sunumla yeniden düzenleyebilir.

En karmaşık durumlarda bile kendisini spontane olarak, oldukça akıcı ve tutarlı şekilde, daha hassas anlam katmanları arasında ifade edebilir.

Ücretsiz Kaynaklar

Ücretsiz Kaynaklar

Sunmuş olduğumuz ücretsiz kaynaklarla yabancı dil öğreniminde herkesi destekliyoruz.

  • 100 Yaygın İfadeler
  • En Çok Kullanılan Kelimeler
  • Deyimler ve Atasözleri
  • 500 Önemli Kelime

Deneyimli Eğitmenlerimiz

Hedefinize giden yolda size en iyi rehberliği sunacak alanında uzman eğitmenlerimiz.

Abderraouf Annab

Abderraouf Annab

İngilizce - Arapça - Fransızca Öğretmeni
Rayane Guendouzi

Rayane Guendouzi

İngilizce - Fransızca - Arapça Öğretmeni
Göksel Yalçın

Göksel Yalçın

İngilizce Öğretmeni
Sinem Şen

Sinem Şen

İngilizce Öğretmeni
Burcu Can

Burcu Can

Almanca Öğretmeni

Platformumuzu
İncelediniz Mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

platform