İngilizce Seviyenizi Pozitifdil seviye tespit sınavıyla objektif olarak öğrenin!

Pozitifdil, rastgele oluşturulmuş bir seviye tespit sınavı yerine, milyonlarca öğrenciyi doğru seviyeye yerleştirmeye yardımcı olan Oxford Placement Test (Oxford İngilizce Seviye Tespit Sınavı) ile öğrencilerinin İngilizce seviyesini hızlı ve kolay bir şekilde test edebiliyor.

hero-form-img
hero-img hero-img hero-img

NEDEN POZİTİFDİL İNGİLİZCE SEVİYE TESPİT SINAVI?

Kullandığımız Oxford Placement Test, yüz yüze ve uzaktan eğitim gören öğrencilerin seviyelerini test etmede ideal olup, anlaşılır kılavuzlarıyla sınav sürecinin her aşamasında adım adım destek sağlar.

sinav

Güvenilir Ölçümleme

Seviye tespit sınavına giriş başvurunuzu yaptıktan sonra aynı gün içerisinde sisteminize tanımlanır ve sonuçlarınız 1 iş gününde size bildirilir.

sinav

CEFR'a Göre Sonuçlar

İngilizce seviyenizi dünya standartlarında kabul görmüş CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) kriterlerine göre ölçme ve değerlendirme imkanı.

sinav

Uzman Eğitmen Değerlendirmesi

Oxford Placement Test sonuçlarına göre belirlenen seviyelere en uygun gruplar için, uzman eğitmenlerimiz en doğru ve objektif değerlendirmeleri yaparak öğrencilerimizi yönlendirir.

OXFORD PLACEMENT TEST NASIL BİR SINAV?

Bir başarı sınavı olmayıp, sadece öğrencinin İngilizce dilinde bulunduğu seviyeyi ölçmek için tasarlanmıştır.

İngilizce Kullanımı (Use of English) bölümü, öğrencilerin dil bilgisi ve kelime bilgisini değerlendirir.

Dinleme (Listening) bölümü, öğrencilerin genel dinleme becerilerini değerlendirir.

Sınavda soruların zorluk derecesini öğrenci cevaplarına göre arttıran ya da azaltan bir algoritma sistemi kullanılmaktadır.

slider-image
slider-image
slider-image
slider-image
slider-image
slider-image
slider-image

CEFR NEDİR?

Anlaşılır kılavuzlar, sınava girmenin her aşamasında adım adım destek sağlar.

CEFR SEVİYELERİ

uzmankadro

A1 İngilizce

A1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkeyi turist olarak ziyaret etmek gibi tüm basit durumlar için yeterli olacaktır. A1 seviyesindeki bir kişi, diğer akademik ya da profesyonel amaçlı işler için yeterli seviyede değildir.

Somut bir türdeki ihtiyaçların giderilmesini amaçlayan günlük konuşma ifadelerini ve çok temel ifadeleri anlayabilir ve kullanabilir.

Kendisini ve diğer kişileri tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı kişiler ve sahip olduğu şeyler gibi kişiler bilgiler hakkında soru sorup yanıtlayabilir.

Karşısındaki kişi yavaş ve net konuştuğunda ve yardım etmeye hazır olduğunda diğer kişilerle basit yolla iletişim kurabilir.

uzmankadro

A2 İngilizce

A2 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkeyi ziyaret etmek ve konuşarak sosyalleşmek için yeterlidir, ancak derin arkadaşlıklar kurmak için yeterli değildir. Kişinin İngilizce konuşan iş arkadaşı ağını genişletmesine de yarar ama İngilizce dilinde çalışmak bilindik konularla sınırlı kalır.

Çok küçük anlık alanlarla ilgili sıklıkla kullanılan cümle ve ifadeleri (örn. çok temel kişi ve aile bilgileri, alışveriş, yerel konum, istihdam) anlayabilir.

Bilindik ve rutin konularda, basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren temel ve gündelik konularda iletişim kurabilir.

Geçmişinin, bulunduğu ortamın ve anlık ihtiyaç gerektiren alanların tasvirini basit terimlerle açıklayabilir.

uzmankadro

B1 İngilizce

B1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşan kişilerle bilindik konularda konuşmak için yeterli olacaktır. B1 İngilizce seviyesine sahip kişiler, iş yerinde bilindik konulardaki basit raporları okuyabilir ve kendi alanlarında basit e-postalar yazabilir. Ancak B1 seviyesi, iş yerinde İngilizce ile tam kapsamlı olarak çalışmak için yeterli değildir.

İşte, okulda, boş zamanda vb. düzenli olarak karşılaşılan bilindik konularda açıkça belirtilen standart şeylerin ana noktalarını kavrayabilir.

Bu dilin konuşulduğu bir bölgede seyahat ederken ortaya çıkacak çoğu durumu idare edebilir.

Bilindik olan veya kişisel ilgi alanı içerisinde yer alan konularla ilgili basit metinler üretebilir.

Deneyim, etkinlik, hayal, umut ve hırslarını açıklayabilir ve fikir ve planlarıyla ilgili kısa sebep ve açıklamalar sunabilir.

uzmankadro

B2 İngilizce

B2 İngilizce seviyesi, iş yerinde İngilizce çalışabilmenizi sağlar. Uluslararası iş yerlerinde ana dili İngilizce olmayıp da İngilizce konuşanların çoğu bu seviyededir. Ancak bu seviyedeki bir kişi, kendi alanı dışında konuşurken anlam farklarını tam anlayamayabilir. Yine konuşma esnasındaki ince anlamları ve ima edilen şeyleri de kaçırabilir.

Kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar dâhil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karışık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir.

Ana dili İngilizce olanlarla yapılan konuşmalarda, her iki taraf için de kasılma yaratılmadan iletişim sağlamayı mümkün kılan bir akıcılık seviyesinde etkileşime geçebilir.

Geniş yelpazedeki konularda net ve ayrıntılı metinler üretebilir ve tartışmalı bir konu ile ilgili çeşitli avantaj ve dezavantaj seçenekleri sunarak görüşünü açıklayabilir.

uzmankadro

C1 İngilizce

C1 İngilizce seviyesi, işte ya da akademik bir pozisyonda tam hakimiyet sağlar. C1 seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkede tam kapsamlı karar verme hakkı da sağlar.

Geniş yelpazedeki zorlu ve daha uzun metinleri anlayabilir ve tam anlamını kavrayabilir.

Fikirlerini ifade arama mimiklerine girmeden akıcı ve spontane şekilde ifade edebilir.

Dili sosyal, akademik ve profesyonel amaçlı olarak esnek ve etkin şekilde kullanabilir.

Karmaşık konularda net, sağlam yapılı ve ayrıntılı metinler üretebilir ve düzensel şablonları, bağlaçları ve uyumlu öğeleri kontrollü şekilde kullanabilir.

uzmankadro

C2 İngilizce

C2 İngilizce seviyesi temelde ana dil seviyesidir. Herhangi bir konuda metin okunup yazılabilir, arasında küçük fark olan ifade, duygu ve fikirler sunulabilir ve akademik ya da kişisel ortamlarda etkin katılım sağlanabilir.

Sanal olarak duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

Farklı sözel ve yazılı kaynaklardan alınan bilgileri özetleyebilir ve tartışma konularıyla fikirleri anlaşılır bir sunumla yeniden düzenleyebilir.

En karmaşık durumlarda bile kendisini spontane olarak, oldukça akıcı ve tutarlı şekilde, daha hassas anlam katmanları arasında ifade edebilir.

chatbox world

Kullanıcı Yorumlari

Aylık 100.000'e yakın memnun kullanıcımız var!

Tüm Görüşler
Zeynep G.
Eskişehir, Türkiye

Pozitifdil'de Yabancı Dil Eğitimi

Online yabancı dil eğitim platformu olan Pozitifdil, dil sınavlarına hazırlanmak ya da dil öğrenmek isteyen adayların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Türkiye’deki en iyi online yabancı dil eğitimini verecek bir platform olması amacıyla kuruldu. İnteraktif eğitim platformu, kaliteli eğitmenleri ve özgün içerikleriyle bu noktaya kısa sürede geleceğinden eminim.

Devamını Oku
Salih D.
Eskişehir, Türkiye

Pozitifdil Platformu

Pozitifdil olarak daha önce edindiğimiz online sınav eğitim tecrübemizi kullanarak katılımcılarımızın dilediği yerden dilediği zaman katılarak interaktif bir şekilde ders izleyip, test çözebilecekleri bir yabancı dil platformu oluşturmaya çalıştık. Her zaman olduğu gibi katılımcılarımızın başarısı bizim için ön planda olacaktır.

Devamını Oku
Remzi A.
Eskişehir, Türkiye

Pozitifdil

Pozitifdil online yabancı dil eğitim platformunu, 10 yıldan fazladır online sınav eğitimi veren bir kurum olarak, tüm tecrübelerimizi katılımcılarımızın önündeki yabancı dil ve sınav engellerini ortadan kaldırmak için kurduk. Diğer tüm çalışmalarımızda olduğu gibi, önceliğimiz her zaman en iyi hizmeti verebilmek olacaktır.

Devamını Oku
Mehmet G.
Eskişehir, Türkiye

Pozitifdil Tecrübesi

Online yabancı dil eğitimi almak isteyenlere benzersiz bir öğrenme ortamı sunan Pozitifdil platformu, başından itibaren yazılımından eğitimcisine, sorularından destek hizmetlerine kadar en iyi şekilde eğitim vermek üzere hazırlandı. Kısa süre içinde kendini ispatlayacağından eminim.

Devamını Oku
Tüm Görüşler

SINAVA NASIL GİRERİM?

Seviye tespit istek formunu doldurun ve 6 basit adımda seviyenizi belirleyin.

1

Seviye tespit istek formunu doldurun ve pozitifdil.com'a ücretsiz üye olun.

2

Onaylanan seviye tespit isteğinizin ardından pozitifdil.com’a üye girişi yaparak platformda size tanımlanan yönlendirme linkine tıklayın.

3

Size özel tanımlanmış kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak seviye sistemine giriş yapın.

4

Buradaki kılavuzu kullanarak gerekli adımları ve bilgisayarınızı hazır hale getirin.

5

Size verilen süre içerisinde sınavınızı olun.

6

Sınavdan sonra en geç 3 iş günü içerisinde sonuçlarınızı alın.

post-box

BAŞVURU FORMU

Hadi Seviyenizi Belirleyip, Eğitime Başlayalım!