Mevcut Seviyenizi Pozitifdil seviye tespit sınavıyla objektif olarak öğrenin!

Pozitifdil, özel olarak geliştirdiği dillere göre seviye tespit sınavı ile öğrencilerinin yabancı dil seviyesini hızlı ve kolay bir şekilde test ederek mevcut seviyeye uygun eğitime katılımasını ücretsiz olarak sağlıyor.

İngilizce Seviyenizi Pozitifdil seviye tespit sınavıyla objektif olarak öğrenin!
hero-img hero-img hero-img

NEDEN POZİTİFDİL SEVİYE TESPİT SINAVI?

Pozitifdil Seviye Tespit Sınavı, yüz yüze ve uzaktan eğitim gören öğrencilerin seviyelerini test etmede ideal olup, anlaşılır kılavuzlarıyla sınav sürecinin her aşamasında adım adım destek sağlar.

Güvenilir Ölçümleme

Seviye tespit sınavına giriş başvurunuzu yaptıktan sonra aynı gün içerisinde tamamlayabilir ve sonuçlarınız 1 iş gününde size bildirilir.

CEFR'a Göre Sonuçlar

İngilizce seviyenizi dünya standartlarında kabul görmüş CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) kriterlerine göre ölçme ve değerlendirme imkanı.

Uzman Eğitmen Değerlendirmesi

Pozitifdil Seviye Tespit Sınavının sonuçlarına göre belirlenen seviyelere en uygun gruplar için, uzman eğitmenlerimiz en doğru ve objektif değerlendirmeleri yaparak öğrencilerimizi yönlendirir.

CEFR NEDİR?

Anlaşılır kılavuzlar, sınava girmenin her aşamasında adım adım destek sağlar.

CEFR SEVİYELERİ

A1 İngilizce

A1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkeyi turist olarak ziyaret etmek gibi tüm basit durumlar için yeterli olacaktır. A1 seviyesindeki bir kişi, diğer akademik ya da profesyonel amaçlı işler için yeterli seviyede değildir.

Somut bir türdeki ihtiyaçların giderilmesini amaçlayan günlük konuşma ifadelerini ve çok temel ifadeleri anlayabilir ve kullanabilir.

Kendisini ve diğer kişileri tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı kişiler ve sahip olduğu şeyler gibi kişiler bilgiler hakkında soru sorup yanıtlayabilir.

Karşısındaki kişi yavaş ve net konuştuğunda ve yardım etmeye hazır olduğunda diğer kişilerle basit yolla iletişim kurabilir.

A2 İngilizce

A2 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkeyi ziyaret etmek ve konuşarak sosyalleşmek için yeterlidir, ancak derin arkadaşlıklar kurmak için yeterli değildir. Kişinin İngilizce konuşan iş arkadaşı ağını genişletmesine de yarar ama İngilizce dilinde çalışmak bilindik konularla sınırlı kalır.

Çok küçük anlık alanlarla ilgili sıklıkla kullanılan cümle ve ifadeleri (örn. çok temel kişi ve aile bilgileri, alışveriş, yerel konum, istihdam) anlayabilir.

Bilindik ve rutin konularda, basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren temel ve gündelik konularda iletişim kurabilir.

Geçmişinin, bulunduğu ortamın ve anlık ihtiyaç gerektiren alanların tasvirini basit terimlerle açıklayabilir.

B1 İngilizce

B1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşan kişilerle bilindik konularda konuşmak için yeterli olacaktır. B1 İngilizce seviyesine sahip kişiler, iş yerinde bilindik konulardaki basit raporları okuyabilir ve kendi alanlarında basit e-postalar yazabilir. Ancak B1 seviyesi, iş yerinde İngilizce ile tam kapsamlı olarak çalışmak için yeterli değildir.

İşte, okulda, boş zamanda vb. düzenli olarak karşılaşılan bilindik konularda açıkça belirtilen standart şeylerin ana noktalarını kavrayabilir.

Bu dilin konuşulduğu bir bölgede seyahat ederken ortaya çıkacak çoğu durumu idare edebilir.

Bilindik olan veya kişisel ilgi alanı içerisinde yer alan konularla ilgili basit metinler üretebilir.

Deneyim, etkinlik, hayal, umut ve hırslarını açıklayabilir ve fikir ve planlarıyla ilgili kısa sebep ve açıklamalar sunabilir.

B2 İngilizce

B2 İngilizce seviyesi, iş yerinde İngilizce çalışabilmenizi sağlar. Uluslararası iş yerlerinde ana dili İngilizce olmayıp da İngilizce konuşanların çoğu bu seviyededir. Ancak bu seviyedeki bir kişi, kendi alanı dışında konuşurken anlam farklarını tam anlayamayabilir. Yine konuşma esnasındaki ince anlamları ve ima edilen şeyleri de kaçırabilir.

Kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar dâhil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karışık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir.

Ana dili İngilizce olanlarla yapılan konuşmalarda, her iki taraf için de kasılma yaratılmadan iletişim sağlamayı mümkün kılan bir akıcılık seviyesinde etkileşime geçebilir.

Geniş yelpazedeki konularda net ve ayrıntılı metinler üretebilir ve tartışmalı bir konu ile ilgili çeşitli avantaj ve dezavantaj seçenekleri sunarak görüşünü açıklayabilir.

C1 İngilizce

C1 İngilizce seviyesi, işte ya da akademik bir pozisyonda tam hakimiyet sağlar. C1 seviyesi, İngilizce konuşulan bir ülkede tam kapsamlı karar verme hakkı da sağlar.

Geniş yelpazedeki zorlu ve daha uzun metinleri anlayabilir ve tam anlamını kavrayabilir.

Fikirlerini ifade arama mimiklerine girmeden akıcı ve spontane şekilde ifade edebilir.

Dili sosyal, akademik ve profesyonel amaçlı olarak esnek ve etkin şekilde kullanabilir.

Karmaşık konularda net, sağlam yapılı ve ayrıntılı metinler üretebilir ve düzensel şablonları, bağlaçları ve uyumlu öğeleri kontrollü şekilde kullanabilir.

C2 İngilizce

C2 İngilizce seviyesi temelde ana dil seviyesidir. Herhangi bir konuda metin okunup yazılabilir, arasında küçük fark olan ifade, duygu ve fikirler sunulabilir ve akademik ya da kişisel ortamlarda etkin katılım sağlanabilir.

Sanal olarak duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

Farklı sözel ve yazılı kaynaklardan alınan bilgileri özetleyebilir ve tartışma konularıyla fikirleri anlaşılır bir sunumla yeniden düzenleyebilir.

En karmaşık durumlarda bile kendisini spontane olarak, oldukça akıcı ve tutarlı şekilde, daha hassas anlam katmanları arasında ifade edebilir.

chatbox world

Kullanıcı Yorumlari

Aylık 100.000'e yakın memnun kullanıcımız var!

Tüm Görüşler
Çağlar O.
Afyonkarahisar, Türkiye

Pozitifdil

A1 seviyesinde ANISA MASOUDIAN hocamızdan eğitim almaktayım. Gerçek manada hem bilgisiyle hem de enerjisiyle dersi bizlere sevdiren, sınıf ortamını kontrol edebilen bir hocamız. Sinem Hocamız ise Telaffuz, Kelime ve Konuşma kulüpleriyle bizi desteklemektedir. Her iki hocamızın gayretleri ve işlerini severek yapmaları, bizleri daha da motive ederek, konuşma sürecinin daha hızlı ilerlemesini ve A1 seviyesine göre çok daha ileriye gitmemize vesile olmaktadır. Öncelikle hocalarımıza ve emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. Bu platformda olmamdan mutluyum. Hedefim C2 seviyesine kadar ilerlememdir. "Bir lisan, bir insan" düsturuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Saygılar

Devamını Oku
Gülşah T.
Kocaeli, Türkiye

Pozitifdil

Remzi Hoca benim için YDS hazırlık sürecimin süper kahramanıydı. Pozitif Dil ailesiyle tanışınca Marvel Evreni’ni de kurduğunu görmüş oldum. Her biri alanında uzman, profesyonel bir ekip sizi karşılıyor ve ben bu kahramanlardan Sinan Hoca’yı tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Enerjisi, formasyon yeterliliği, İngilizce’ye olan tutkusunu öğrencilere aktarışı müthiş. İngilizce konuşma karmaşasından beni kurtarıp, basit düşünüp akıcı konuşmamı destekledi. İyi ki varsın My Sir…

Devamını Oku
Hamdin S.
Mardin, Türkiye

Pozitifdil'de eğitim

Sinem hocanın enerjisi ve grubun samimiyeti çok iyiydi. Çok şey kattı. Teşekkürler.

Devamını Oku
Ahmet Berk D.
İstanbul, Türkiye

Pozitifdil'de eğitim

Kaç sözcüğe ihtiyacım olduğunu, hangi cümleyi ne zaman ve nerede konuşacağımı yahut çevirilerin mi yoksa dinlemenin daha önemli olduğunu anlamama yardımcı olan RH+ ile başlayan maceram, çatısı altındaki yükselen ve değer üreten platform olan Pozitifdil ile devam ediyor. ‘Telaffuz, Konuşma ve Kelime Kulüpleri’ birbirinden ayrı saatlerde eğlenceli içerikleri ve Sinem Hocanın yaratıcılığında sizlerle buluşuyor. Ayrıca üyeliğinizin ve katılımcısı olduğunuz programın yanında bu kulüplerin her biri “ücretsiz” aktiviteler! Emeğe davet gerekmez. İçinizdeki İngilizceyi susturmayın! Siz de ilk fırsatta Pozitifdil ailesine katılın. Masalarınızda kolaylıklar…

Devamını Oku
Tüm Görüşler

SINAVA NASIL GİRERİM?

Seviye tespit istek formunu doldurun ve 6 basit adımda seviyenizi belirleyin.

1

Konuşma, öğrencinin istekliliği ve konu tekrarına bağlıdır. Bu konuda kararlı bir öğrenci A1 seviyesini bitirdikten sonra basit cümle ve kalıplarla konuşmaya başlayabilir.

2

Kelimeleri, kullanımlarını göz önünde bulundurmadan ezberlemeye çalışmak etkili bir öğrenim şekli değildir. A1 seviyesi, en fazla kelimenin öğrenildiği seviyelerdendir. Kelime öğrenmek için, ezberlemek yerine cümle içerisinde kullanmaya çalışmalıyız. Belli bir anlam içerisinde kelimeyi başka kelime gruplarıyla da ilişkilendirmek, akılda kalıcılığı destekler.

3

Ders dışında, platformumuzdaki kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca A1 seviyesindeki kitaplar, kelime hazinenizi geliştirmek ve basit yapıları görmeniz açısından önemlidir. Oxford, National Geographic, Pearson, MacMillan gibi önemli yayınevlerinin yayınlarından faydalanabilir, yine bu yayınevlerinin internet sitelerinden seviyenize uygun aktivitelere ulaşabilirsiniz.

4

İngilizce, okunduğu gibi yazılan bir dil değildir. Bu yüzden kelime yazmak zorlaşacaktır. Derste işlediğimiz materyalleri tekrar ederken, yazımda zorlanılan kelimeler ayrı bir yere yazılıp, yazma çalışması yapılabilir. Ayrıca, çok okumak da yazımı görmek için önemlidir. Yazım hataları, bol pratik yapılarak düzeltilebilir.

5

Öğrencinin bu kura uygun olup olmadığını Pozitifdil sitemizde online olarak uyguladığımız Placement Test ile belirliyoruz.