İngilizce A1 + A2 Kuru

Eğitim 2
Kullanım Süresi 6 ay
Eğitim Tarihi 20/09/2023 - 15/03/2024
İngilizce A1+A2 kuru tamamlandıktan sonra kişi temel düzeyde konuşma becerisine sahip olurken, bir sonraki seviyeye de kolaylıkla geçiş yapabilir. Ayrıca yabancı dil öğreniminde özgüven kazandıkça ve geliştiğini gördükçe daha fazlasını yapmak için istekli olacaktır.
İngilizce A1 + A2 Kuru

A1 öğrencisi, basit kalıplar ve kısa cümleler kullanarak, kendini ve çevresini tanıtmayı, karşılıklı konuşmada bu kalıpları anlayarak etkileşime geçmeyi öğrenir. Adını, yaşını ve kendisiyle ilgili özel bilgileri verebilir ve karşı tarafa da resmi ya da günlük dilde bu cevapların sorularını yöneltebilir. Havaalanı, otel, restoran, toplu taşıma araçları gibi yerlerde basit ve kısa cümlelerle kendini anlatabilir. Burada karşıda etkileşime geçen kişinin de yardıma açık olması, açık ve anlaşılır ifadeler kullanması gerekir.

A2 seviyesinde, öğrenciye öğrenim desteği verilirken dil sorumluluğu kazanması da amaçlanır. Dil sorumluluğu, öğrencinin kendi öğreniminin kontrolünü ele alması ve neyi en iyi şekilde, nasıl öğreneceğine kendisinin karar verebilmesidir. Öğrencinin söylediğine ya da yazdığına geliştirici bir geri bildirim sağlanır. Öğrenci karşılıklı etkileşime girerken bildik öğeleri kendisine rehber edinir. Karşı konuşmacının da yardıma hazır olması önemlidir. Burada ulaşılmak istenilen hedef, gerçek yaşam diyalogları ve günlük ifadelerle, kişiler arası etkileşimi sağlamaktır. Öğrenilen bu diyalogların, yeni durumlar ile yerleri değiştirilerek öğrencinin pratik yapması sağlanır. Günlük diyalogların, temel kalıpların ve sık kullanılan kelimelerin sürekli tekrar edilmesi, öğrenimdeki kalıcılığı arttırırken telaffuzu pekiştirir ve öğrenciye yabancı dil ile ilgili özgüven aşılar.

A1 ve A2 seviyeleri, farklı tipte yapıların ve farklı alandan kelimelerin öğrenildiği yoğun seviyelerdir. Öğrenilen bu yapıları, ilerideki öğrenimlere kolaylık sağlayacak şekilde bir dil bilgisi temeli ile öğrenmek önemlidir. Öğrenciye kuralları sıralamadan, kuralları kendisine fark ettirmek öğretimin esaslarındandır. Öğrenci fark ederek, ayırt eder, karşılaştırır ve yeni yapılara daha kolay adapte olur.

  • 1. İngilizce A1 - Konu Başlıkları

    Ünite 1: Introductions - Ünite 2: Countries - Ünite 3: Possessions - Ünite 4: Activities - Ünite 5: Food - Ünite 6: Relationships - Ünite 7: Time - Ünite 8: Special Occasions - Ünite 9: Together - Ünite 10: Home - Ünite 11: Clothing - Ünite 12: Jobs

  • 2. İngilizce A2 - Konu Başlıkları

    Ünite 1: Passions - Ünite 2: Spending money - Ünite 3: Jobs - Ünite 4: Talents - Ünite 5: Technology - Ünite 6: Challenges - Ünite 7: Wild places - Ünite 8: Confidence - Ünite 9: Achievement - Ünite 10: Creative cities - Ünite 11: Images - Ünite 12: Health

A1 kurundan sonra İngilizce konuşabilir miyim?

Kelime ezberlemek zorunda mıyım?

Ders dışında hangi ek aktivitelerle öğrenimimi destekleyebilirim?

Yazım hatalarını nasıl düzeltebilirim?

Kelimeleri nasıl doğru telaffuz edebilirim?

Dil bilgisi alıştırmalarını yapıyorum, ancak konuşmakta zorluk çekiyorum. Ne yapmalıyım?

Dil bilgisi kurallarına boğulmadan konuşabilmek için ne yapmalıyım?

A2 kuru mesleki İngilizce konuşmak için yeterli midir?

A2 seviyesini bitirdiğimde üniversitelerin hazırlık sınavlarını geçebilir miyim?

A1 seviyesinde kaç kelime öğreneceğim?

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

%30
₺6.500,00
₺4.550,00
%30
₺6.500,00
₺4.550,00
%30
₺9.000,00
₺6.300,00
%30
₺9.000,00
₺6.300,00
%30
₺9.000,00
₺6.300,00
%30
₺9.000,00
₺6.300,00
Eğitimler Yakında Başlayacak

Platformumuzu Denediniz mi?

Pozitifdil, tecrübeli eğitmen kadrosu ve özgün içerikleri ile öğrenmek istediğiniz yabancı dile dair her şeyi tek bir interaktif platformda sunar.

Ücretsiz Dene Ücretsiz Kayıt Ol