İngilizce B1 Plus

Eğitmen 1
Kullanım Süresi 6 ay
B1 + İngilizce kursu dili daha da derinlemesine öğrenmek ve iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yöneliktir. B1 +seviyesi, orta ila orta-üst düzey arasında yer alır ve dil bilgisi kurallarını daha iyi anlamak, daha karmaşık metinleri okumak, akıcı bir şekilde konuşmak ve yazmak için önemli becerileri içerir. Dersler, interaktif etkileşimler, grup çalışmaları, rol oyunları, örnek metin analizleri ve dil pratiği oturumları gibi çeşitli öğrenme yöntemleriyle zenginleştirilmiştir.

B1 Plus seviye İngilizce kursu, dil becerilerinizi daha da ileri taşımak ve güvenli bir şekilde iletişim kurmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sunmayı amaçlar. Uzman eğitmenler eşliğinde bu kursla, dil becerilerinizi daha da geliştirerek daha sofistike ve etkili bir İngilizce ile iletişim kurabilirsiniz.
İngilizce B1 Plus
İnsanlar kültürlerarası iletişimde değişik kültürlere ait olan insanların vücut dilini ve vücut hareketlerini yorumlarken ciddi problemler yaşayabilirler ve bunun sebebi bu vücut hareketlerinin değişik kültürlerde farklı anlamlarının olduğunu bilmemelerinden kaynaklanır. Çağımız gereği insanların vücut dilini değil de yüz yüze iletişime geçtiğimizde kullandıkları cümleleri yorumlamamız ve onlara sağlıklı iletişim gereği cevap vermemiz gerekir.

B1 kurundaki öğrencilerimizi, anadili konuşan biriyle iletişime geçtiğinde ya da dilin konuşulduğu bir ülkeye gittiğinde bilgisayar ekranı gibi donmadan, otantik ve doğaçlama olacak şekilde, kendiliğinden sözcüklerin aktığı, kazandığı dil farkındalığıyla kendini rahatça ve özgüvenle ifade edeiblen bireyler olarak yetiştiriyoruz. Onları dile maruz bırakıyor, öne çıkan kültürleri, hayat biçimlerini, gelenek ve göreneklerini, günlük dilde kullanıldığı biçimde deyimleri, atasözlerini, günlük İngilizce'yi derse dahil ediyoruz. Hedef dilde kendini ifade etmeyi engelleyen faktörlerden; hata korkusu, utangaçlık, kaygı, güven eksikliği ve motivasyon eksikliği gibi psikolojik faktörleri en aza indirgeyip, güvenli ve basamak basamak ilerlemeyi amaçlıyoruz.

Genel olarak yabancı dil öğrenmeyi, spesifik olarak ise konuşma becerisini etkileyen ve çeşitli duyuşsal faktörler arasında sayılan kaygı, öğrencilerin genellikle yabancı dilde kullanmaları gereken sözlü üretimi etkileyen önemli bir faktör olarak görülmektedir. Konuşma kaygısı, öğrencilerin konuşma derslerine katılmada isteksiz olmalarının yanında, öğrencilerin düşük performansı ve başarısı gibi çeşitli olguların sebebi olarak da görülmektedir. Konuşma kaygısı sergileyen yabancı dil öğrencileri, hedef dilde konuşma performansı gerçekleştirmek zorunda olduklarında kendilerini rahat hissetmezler. Sonuç olarak, iletişim becerilerini geliştirme şansından ziyade, sınıfın önünde konuşmayı tehdit olarak görüp sessizce kalmayı tercih ederler. Pozitif Dil, duyuşsal faktörler kaynaklı sessiz kalmayı tercih eden öğrencilere de hitap eden içeriğe sahip olup, öğrencileri hem ders içi hem de ders dışı materyallerle de desteklemektedir. Dil farkındalığı ve özgüven kazanan öğrenciler soyut anlamda da kendilerine rahatça ifade edebilmeyi öğrenmektedir.

B1 kuruna başlamadan önce öğrencinin bu seviyeye uygun olup olmadığını nasıl test ediyorsunuz?

B1 kurunda dilbilgisi kuralları daha da zorlaştığından bazı konuları tam olarak kavrayamıyorum, bu konuda nasıl destekleyebilirsiniz?

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

%30
₺6.500,00
₺4.550,00
%30
₺6.500,00
₺4.550,00
%30
₺9.000,00
₺6.300,00
%30
₺9.000,00
₺6.300,00
%30
₺9.000,00
₺6.300,00
%30
₺9.000,00
₺6.300,00
Eğitimler Yakında Başlayacak

Platformumuzu Denediniz mi?

Pozitifdil, tecrübeli eğitmen kadrosu ve özgün içerikleri ile öğrenmek istediğiniz yabancı dile dair her şeyi tek bir interaktif platformda sunar.

Ücretsiz Dene Ücretsiz Kayıt Ol