İngilizce A1

Eğitmen 1
Kullanım Süresi 4 ay
İngilizce A1
İngilizce A1 seviyesi, özellikle gündelik hayatta sıklıkla karşılaşılan durumlar üzerine pratik bir iletişime girişi sağlamak açısından önemlidir.
İngilizce A1

A1 öğrencisi, basit kalıplar ve kısa cümleler kullanarak, kendini ve çevresini tanıtmayı, karşılıklı konuşmada bu kalıpları anlayarak etkileşime geçmeyi öğrenir. Adını, yaşını ve kendisiyle ilgili özel bilgileri verebilir ve karşı tarafa da resmi ya da günlük dilde bu cevapların sorularını yöneltebilir. Havaalanı, otel, restoran, toplu taşıma araçları gibi yerlerde basit ve kısa cümlelerle kendini anlatabilir. Burada karşıda etkileşime geçen kişinin de yardıma açık olması, açık ve anlaşılır ifadeler kullanması gerekir.

Okuma becerisi olarak, broşür, afiş veya duyuru gibi yazılı metinleri ve kalıplaşmış basit cümleleri öğrenir. Kullanılan materyallerin gerçeğe yakın ve güncel olması önem taşır. Öğrencinin, güncel bir konu ile ilgili basit cümleler okuması, eğitimi anlamlı kılmaktadır. Önemli kişilerin hayatları, popüler meslekler, kültürel aktiviteler, hobiler ve doğa ilgili konular da dâhil olmak üzere öğrenciye bir seçki sunulur, metni okuduğunda genel bir fikrinin olması amaçlanır. Burada, okuma metinlerinin özenle seçilmesi önemlidir, seviye ne öğrenciyi vazgeçirecek kadar zor ne de önemsemeyeceği kadar kolay olmalıdır. Metinler ne kadar günlük hayatla ilişkilendirilirse akılda kalıcılığı o kadar fazla olur. Cümleler belli bir düzen içindedir ve öğrenci hangi bilgiyi bulacağını bilir.

Öğrenciye bu aşamada günlük hayatta kullanımı fazla olan kelimeler ve ifadeler, uygun dil bilgisi ile birlikte verilir. Geleneksel yöntemlerde görülen “basmakalıp” dil bilgisi kurallarını sıralamak yerine; dil bilgisi, mantık ve işe yararlılık çerçevesine oturtularak kazandırılır. Bu seviyede dil bilgisi öğretimi sağlam bir temel oluşturmak açısından son derece önemlidir. Sağlam bir dil bilgisi, öğrencinin, kısa ve basit cümleler yazarak kendisini ifade etmesini sağlar. Kendinden sözlü olarak bahsederken, aynı şekilde önemli bilgileri yazıya dökmeyi öğrenir. Kendisi ile ilgili kısa bir form doldurmayı, bir amaca yönelik kısa bir mesaj yazmayı, basit cümle gruplarıyla ailesinden bahsetmeyi, oturduğu evini veya yakın arkadaşını anlatmayı öğrenir.

Bu seviyede öğrenilen İngilizce bilgisinin en büyük avantajı, her ne amaçla olursa olsun sürekli kullanılmasıdır. Bu avantaj aynı zamanda bu seviyenin iyi anlaşılmasının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir

 • 1. Kelime Bilgisi

  -1-10 arası sayılar, haftanın günleri, ülkeler ve uyruklar, 11-100 arası sayılar, kişisel bilgiler, telefon numaraları

  -Günlük hayatta sıkça kullanılan nesneler, hediyelik eşyalar, insanlar, aile üyeleri, renkler ve sıkça kullanılan sıfatlar

  -Yiyecek ve içecek isimleri, sıklıkla kullanılan fiil grupları, meslekler ve iş dünyası, günlük rutinler

  -Spor dalları, sıklıkla kullanılan fiil grupları, boş zaman aktiviteleri, gündelik aktiviteler

  -Seyahat ile ilgili kullanılan fiiller, kıyafetler, yer bildiren edatlar, tatille ilgili kelimeler 

  -Düzenli fiiller, “do, get, go, have” fiilleriyle oluşturulan fiil grupları 

  -Düzensiz fiiller, gelecek zamanı belirten ifadeler

 • 2. Dil Bilgisi

  -Verb to be, pronouns, Wh- and How questions with be

  Singular and plural nouns, a/an, demonstrative adjectives, possessive adjectives, possessive‘s, adjectives 

  -Present simple tense with its forms, adverbs of frequency

  -Word order in questions: be and present simple, imperatives, object pronouns, ability, like/love/hate

  -Present continuous tense, present continuous vs present simple, there is/are some

  -Past simple tense, regular and irregular verbs, present continuous for future

 • 3. Pratik İngilizce (Konuşmaya Dayalı)

  -Checking in a hotel/ in a coffee shop/ telling the time/ talking on the phone/ at a restaurant/ giving directions: Öğrenilen kelime ve dil bilgisinin işlerlik kazandığı durumlar ve diyaloglardan oluşur.

 • 4. Yazma

  -Completing a form about personal details/Posting a photo/blog post/comment /Writing an email: Öğrenilen kelime ve dil bilgisinin işlerlik kazandığı yazılı metinlerden oluşur.

 • 5. Telaffuz

  -Alphabet, vowel and consonant sounds, word and sentence stress: İngilizce alfabe bilgisi ve okunuşları öğrenilir.

A1 kurundan sonra İngilizce konuşabilir miyim?

Kelime ezberlemek zorunda mıyım?

Ders dışında hangi ek aktivitelerle öğrenimimi destekleyebilirim?

Yazım hatalarını nasıl düzeltebilirim?

Kelimeleri nasıl doğru telaffuz edebilirim?

Dil bilgisi alıştırmalarını yapıyorum, ancak konuşmakta zorluk çekiyorum. Ne yapmalıyım?

İngilizce yazımı geliştirmek için neler yapabilirim?

Geçmişte, İngilizce öğrenmeye başladığımda, dil bilgisi ile ilgili problem yaşamıştım. Yeniden problem yaşamamak için neler yapabilirim?

Konuşma sırasında kelimeler ve kullanacağım yapı aklıma geliyor ancak ifade edemiyorum. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim?

Cümle kurarken İngilizcedeki cümle dizilimini karıştırıyorum, doğru yapıya sahip bir cümle nasıl kurabilirim?

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

₺4.000,00
₺4.000,00
₺5.250,00
₺4.000,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
₺5.250,00
₺5.250,00

Platformumuzu Denediniz mi?

Pozitifdil, tecrübeli eğitmen kadrosu ve özgün içerikleri ile öğrenmek istediğiniz yabancı dile dair her şeyi tek bir interaktif platformda sunar.

Ücretsiz Dene Ücretsiz Kayıt Ol