shape shape shape shape
Felemenkçe
30 September 2020
88

Entegre sınavı için A2 yeterli midir?

Entegre sınavı için A2 Felemenkçe yeterlidir ancak Hollanda sizin tam donanımlı olarak ülkeye ayak basmanızı ister, bu yüzden kültürleri ve çalışma standartları hakkında da sizi sınava tabi tutar. Bu sınavlar şunlardır; KNM – Kennis Nederlandse Maatschappij (Hollanda toplumu bilgisi) ve ONA – Orientatie op de Nederlandse Arbeidsmarkt (Hollanda iş gücü piyasasına yönelim).
Felemenkçe
30 September 2020
95

A2 eğitiminden sonra da Felemenkçe öğrenmek zor mudur?

Artık bu seviyeden sonra zor olmayacaktır, ama tabii çalışma ve bol pratik devam etmelidir. Artık kendinizi daha adapte hissedeceksinizdir.
Felemenkçe
30 September 2020
87

A2 Felemenkçe sonunda Felemenkçe konuşabilecek miyim?

Evet, eğitiminizi başarıyla tamamladığınızda, orta seviyede Felemenkçe anlayabilecek ve konuşabilecek seviyeye geleceksiniz.
Felemenkçe
30 September 2020
77

A2 Felemenkçe için altyapıya ihtiyaç var mıdır?

Bu kurs için Felemenkçe A1 düzeyinde bir altyapıya ihtiyacınız vardır. Online eğitim süresince herhangi bir yardımcı kaynak almanız gerekmez. İhtiyacınız olan tüm materyaller kurumumuz tarafından sağlanacaktır. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar ve kulaklık ile derslerimizi, kurumumuz tarafından hazırlanan online platform üzerinde işleyeceğiz.
Felemenkçe
28 September 2020
90

Entegre sınavını geçtikten sonra Hollanda'da yaşayabilir miyim?

Hollanda'da çalışabilmek için entegre sınavı yeterli değildir. Entegre sınavı size sadece Hollanda'da yaşama hakkı tanır, çalışabilmek için B1 ve B2 seviyelerini geçip NT2 sınavını yapmanız gerekecektir. Staatexamen NT2 (Devlet sınavları NT2) ikinci dil olarak Felemenkçe öğrenen, yerli olmayan yetişkinler için uygulanan ulusal bir dil sınavıdır. Diploma Devlet Sınavı NT2 ile Hollanda'da çalışabilmek veya okuyabilmek için yeterli Felemenkçe bilgisine sahip olduğunuzu gösterebilirsiniz.
Felemenkçe
28 September 2020
99

Entegre sınavı için A1 yeterli midir?

Entegre sınavı için A1 yeterli olmayacaktır. Hollanda sizin tam donanımlı olarak ülkeye ayak basmanızı ister, bu yüzden kültürleri ve çalışma standartları hakkında da sizi sınava tabi tutar. Bu sınavlar şunlardır; KNM – Kennis Nederlandse Maatschappij (Hollanda toplumu bilgisi) ve ONA – Orientatie op de Nederlandse Arbeidsmarkt (Hollanda iş gücü piyasasına yönelim).
Felemenkçe
28 September 2020
101

Felemenkçe alfabesi farklı mıdır?

Felemenkçe alfabesi İngilizce alfabesi ile aynıdır, 26 harften oluşur. Felemenkçede harf kombinasyonu ile farklı harfler türer, bunlar da kelimede okunuşu farklılaştırır.
Felemenkçe
28 September 2020
87

Felemenkçe pratiğini nasıl yapabilirim?

Konuşma pratiğini yazın tatil bölgelerine gelen Hollandalı turistler ile yapma şansına sahip olabilirsiniz. Yazma pratiğini kurduğunuz arkadaşlıklar sayesinde sosyal medya veya yazışma programları üzerinden yapabilirsiniz. Okuma pratiğini internet üzerindeki Hollanda dili kullanılan web sitelerinden ya da temin edeceğiniz Felemenkçe kitaplar sayesinde geliştirebilirsiniz.
Felemenkçe
28 September 2020
91

Felemenkçe öğrenmek zor mudur?

Tabii ki öğrenirken zorluklar ile karşılaşılacaktır, bu gayet normal. Ama iyi bir çalışma ve bol bol pratik yaparak bu zorluklar kolaylaşacaktır. Önemli olan bir dili konuşmaktan çekinmemektir.
Felemenkçe
28 September 2020
95

Felemenkçe öğrenmek ne kadar sürer?

Dünyanın herhangi bir dilini öğrenmek için yıllarca öğrenmeye ihtiyaç yoktur. Disiplinli ve istekli bir eğitim ile 18 ay gibi kısa bir süre zarfında Felemenkçeyi her türlü ihtiyacınızı karşılayacak şekilde konuşabilir, okuyabilir ve yazabilirsiniz.
Felemenkçe
28 September 2020
96

Neden Felemenkçe öğrenmeliyim?

Hollanda'da yaşamak ve çalışmak istiyorsanız Felemenkçe dili bilmeniz şarttır. Bunun için de entegre sınavından başarıyla geçmek zorundasınız, aksi takdirde ikamet etmeniz mümkün olmayacaktır.
Felemenkçe
28 September 2020
89

Eğitim sonunda Felemenkçe konuşabilecek miyim?

Evet, eğitiminizi başarıyla tamamladığınızda, basit seviyede Felemenkçe anlayabilecek ve konuşabilecek seviyeye geleceksiniz.
Felemenkçe
28 September 2020
93

A1 Felemenkçe için altyapıya ihtiyaç var mıdır?

Bu kurs için Felemenkçe altyapıya ihtiyacınız yoktur. Online eğitim süresince herhangi bir yardımcı kaynak almanız gerekmez. İhtiyacınız olan tüm materyaller kurumumuz tarafından sağlanacaktır. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar ve kulaklık ile derslerimizi, kurumumuz tarafından hazırlanan online platform üzerinde işleyeceğiz.

Blog

ALES ile ilgili tüm haberleri ve sınava yönelik bilgilendirme yazılarımızı güncel olarak takip edebilirsiniz.
Merak Ettiğiniz Sorular

Online Destek

Eğitimler ve platform hakkında merak ettiklerinizi haftanın 7 günü saat 08.00 / 01.00 arasında bize sorabilirsiniz.
İletişime Geçin