TOEFL

Eğitmen 2
Kullanım Süresi 6 ay
TOEFL
Bu kursun amacı, yabancı dil becerilerini pekiştirerek daha doğru ve akıcı bir şekilde iletişim kurmak için, önceden var olan İngilizce bilgisine sahip öğrencilere en üst düzeyde eğitim sağlamaktır.
TOEFL

TOEFL kursu, öğrencileri TOEFL IBT sınavına hazırlamak için tasarlanmıştır. Ders programı, dil kullanımını (dil bilgisi, kelime bilgisi) 4 temel beceri çalışmasıyla (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) birleştirir. TOEFL IBT sınavı her beceriye karşılık gelen dört ana bölüm halinde yapılandırıldığından ikincisine daha fazla vurgu yapılır. Öğrenciler, ihtiyaçlarını ve yeteneklerini karşılayan doğal bir öğrenme ortamı oluşturmak için düzenli olarak değerlendirileceklerdir.

Bu kursta öğrenciler TOEFL IBT sınavına girmek için gerekli becerileri, alt becerileri ve stratejileri uygulayacaklardır. Öğrenciler, çok çeşitli yazma görevleri üretecek, çeşitli istemlere yanıt olarak sözlü çıktı üretecek ve çeşitli metinlerle okuma ve dinleme stratejileri oluşturacaktır. Kursun sonunda, öğrenciler daha karmaşık dil bilgisi ve kelime yapıları hakkındaki bilgilerini de gözden geçirmiş, pratik yapmış ve genişletmiş olacaklardır.

 • 1. Konuşma

  Kursiyerler, kendi bakış açılarını, fikirlerini veya duygularını doğal olarak açık bir şekilde ifade ederek, avantaj ve dezavantajları değerlendirerek, ilgili açıklamalarla görüş bildirerek ve bir karara varmak için iş birliği yaparak, kişisel bilgiler ve ilgi alanlarıyla ilgili çok çeşitli konularda net, ayrıntılı açıklamalar vererek, doğal tonlama kullanarak, çok çeşitli dil bilgisi yapıları, sözcükler ve ifadeler kullanarak başka bir öğrenci veya kişi ile sohbet edebileceklerdir.

 • 2. Dinleme

  Kursiyerler, somut ve soyut konulardaki basit ve karmaşık konuşmanın ana fikirlerini ve bazı temel ayrıntılarını belirleyebilecekler, standart konuşma dilinde söylenenleri, örneğin bir konuşma veya duyuruyu ayrıntılı olarak anlayabilecekler, kısa diyalogları dinleyebilecek ve konuşmacılar arasındaki ilişkiye ilişkin ayrıntıları belirleyebileceklerdir.

 • 3. Dil Bilgisi/Kelime Bilgisi

  Kursiyerler, yazılı ve sözlü İngilizcede çok çeşitli orta ve üst-orta gramer yapılarının komutunu uygun ve doğru bir şekilde gösterebilecekler. Yeterli bir kelime dağarcığı kullanabilecek ve kendilerini konuşma ve yazmada ifade ederken tekrardan kaçınabilecekler. Kendi alanlarıyla bağlantılı sözcük dağarcığını ve aile, hobiler ve ilgi alanları, iş, seyahat ve güncel olaylar gibi günlük yaşam dahil çoğu genel konuda kullanabilecek ve bir kuyuya söylediklerinde veya yazdıklarında bağlantı yapıları kullanabileceklerdir.

 • 4. Okuma

  Kursiyerler, belirli bakış açılarını ve soyut fikirleri ifade edenler de dahil olmak üzere açık bir dil ve tarzda yazılmış makaleleri ve kısa öyküleri okuyabilecek ve bağlamdan kelimelerin anlamını çıkarabilecek, ana fikri ve temel ayrıntıları kavrayabilecektir.

  Kursiyerler, gerçek bir kaynaktan bir sayfa uzunluğundaki bir makaleyi okuyabilecekler, makale hakkındaki cümleleri okuyarak bunların doğru mu yanlış mı olduğuna karar verebilecekler, soruları okuyup ana fikirlere ve kelimelerin anlamına göre doğru cevapları seçebileceklerdir.

Neden TOEFL sınavına girmeliyim?

Yaş şartı var mı? Sınava girmeye nasıl hak kazanırım?

TOEFL puanlarının süresi dolar mı?

TOEFL sınavında hangi beceriler test edilir?

Test ne sıklıkla yapılır?

Fiyatı ne kadardır?

TOEFL sınavına nasıl kaydolurum?

Sınav gününde yanımda ne getirmem gerekiyor?

TOEFL sınavına girdim. Puanlarımı ne zaman alacağım?

Teste tekrar girebilir miyim?

Bir üniversite tarafından kabul edilmem için hangi puana ihtiyacım var?

Başvurduğum kurum TOEFL sınavına girmemi şart koşuyor mu?

TOEFL ve IELTS arasındaki fark nedir? Hangi sınava girmelisiniz?

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

₺4.000,00
₺4.000,00
₺5.250,00
₺4.000,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
₺5.250,00
₺5.250,00

Platformumuzu Denediniz mi?

Pozitifdil, tecrübeli eğitmen kadrosu ve özgün içerikleri ile öğrenmek istediğiniz yabancı dile dair her şeyi tek bir interaktif platformda sunar.

Ücretsiz Dene Ücretsiz Kayıt Ol