shape shape shape shape
Rusça
02 October 2020
95

Rusça A2 için altyapıya ihtiyaç var mıdır?

Bu kurs için A1 seviyesinde Rusça altyapısına sahip olmanız gerekmektedir. Online eğitim süresi kapsamında ise herhangi bir yardımcı kaynak almanız gerekmez. İhtiyacınız olan tüm materyaller kurumumuz tarafından sağlanacaktır. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar ve kulaklık ile derslerimizi, kurumumuz tarafından hazırlanan online platform üzerinde işleyeceğiz.
Rusça
25 September 2020
95

Rusça A1 için altyapıya ihtiyaç var mıdır?

Bu kurs için Rusça altyapıya ihtiyacınız yoktur. Online eğitim süresince herhangi bir yardımcı kaynak almanız gerekmez. İhtiyacınız olan tüm materyaller kurumumuz tarafından sağlanacaktır. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar ve kulaklık ile derslerimizi, kurumumuz tarafından hazırlanan online platform üzerinde işleyeceğiz.
Rusça
25 September 2020
104

Eğitim sonunda Rusça konuşabilecek miyim?

Evet, eğitiminizi başarıyla tamamladığınızda, basit seviyede Rusça anlayabilecek ve konuşabilecek seviyeye geleceksiniz.
Rusça
25 September 2020
102

Rusçada el yazısı ve bilgisayar yazısı için farklı alfabeler kullanıldığını duydum. İkisini de öğrenmek zorunda mıyım?

Hayır, gelişen günümüz teknolojisiyle birlikte neredeyse bütün yazışmalar bilgisayarlı sistemler ve cep telefonları üzerinden yapıldığı için el yazısını öğrenmenize ihtiyaç yoktur. Dersimizde bilgisayar yazısı üzerinde duracağız.
Rusça
25 September 2020
103

Türkiye'de Rusça konuşma pratiği yapabilir miyim?

Evet, ülkemiz bu konuda büyük potansiyele sahiptir. Özellikle yaz sezonunda turist olarak gelen ve Rusça konuşan misafirlerimiz ile öğrendiklerinizi pratik edebilirsiniz.
Rusça
25 September 2020
100

Kiril alfabesi ile okumaya ne zaman başlayabilirim?

Kiril alfabesi Latin alfabesinden farklıdır, ancak bir çok ses benzerdir. Ortalama 3-4 ders saati sonunda okumaya başlayabilirsiniz.
Rusça
25 September 2020
105

Rusça öğrenmek için en uygun yaş grubu nedir?

Diğer dillerde olduğu gibi Rusça öğrenmek için de yaş değil gayret önemlidir. Ancak erken yaşlarda başlamak her zaman yararınızadır.
Rusça
25 September 2020
93

Rusça ve Türkçe birbirinden çok farklı diller midir?

Hayır. Kullanılan alfabeler farklı olsa bile dil bilgisi kuralları olarak birçok benzerlik bulunmaktadır. Bu durum öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır.
Rusça
25 September 2020
104

Rusça öğrenmek ne kadar sürer?

Bir dili öğrenmek için 5-6 yıl gibi uzun sürelere ihtiyaç yoktur. Gayretli ve programlı bir çalışma ile 1-1,5 yıl gibi bir sürede Rusçaya hakim olabilir, her türlü ihtiyacınızı karşılayabilir, hatta resmi yazışmalar dahil olmak üzere kolayca iletişim kurabilirsiniz.
Rusça
25 September 2020
113

Rusça öğrenmek zor mu?

Her dilde olduğu gibi Rusçada da öğrenmesi zor ve kolay bölümler bulunmaktadır. Doğru öğretim teknikleriyle bu zorlukları beraber aşacağız.
Rusça
25 September 2020
110

Neden Rusça öğrenmeliyim?

Rusça Avrupa’da kullanılan en yaygın dillerden birisi olup, Slav dil ailesinin en büyüğüdür. Ayrıca, Türkiye’de Rusça bilen insana çokça ihtiyaç bulunmaktadır.

Blog

ALES ile ilgili tüm haberleri ve sınava yönelik bilgilendirme yazılarımızı güncel olarak takip edebilirsiniz.
Merak Ettiğiniz Sorular

Online Destek

Eğitimler ve platform hakkında merak ettiklerinizi haftanın 7 günü saat 08.00 / 01.00 arasında bize sorabilirsiniz.
İletişime Geçin