IELTS

Eğitmen 2
Kullanım Süresi 6 ay
IELTS
Bu program, öğrencileri IELTS sınavına etkili bir şekilde hazırlar. Bu IELTS sınavının her alanında test uygulama stratejileri becerileri öğretimi kapsamaktadır. Kapsamlıdır ve akademik olarak özenlidir.
IELTS

IELTS kursu, okuma yazma, dinleme, konuşma ve test etme stratejilerine eşit ağırlık verir. Kurs ayrıca akademik kelime bilgisi, akademik stil ve her gün çalışma becerileri gibi alt becerileri de kapsar.

İki tür IELTS vardır: Akademik ve Genel Eğitim. Dinleme ve Konuşma her iki test için de aynıdır, ancak Okuma ve Yazma bölümlerinin konusu aldığınız sınava göre farklılık gösterir. Tüm IELTS sınavlarının Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleri, aralarında ara olmaksızın aynı gün içinde tamamlanır. Bununla birlikte, Konuşma bölümü diğer sınavlardan bir hafta önce veya sonra tamamlanabilir. Test merkeziniz size bu konuda tavsiyede bulunacaktır. Toplam test süresi 2 saat 45 dakikadır.

Bu kurs, öğrencilere IELTS Akademik Testine başarılı bir şekilde hazırlanmak için gereken bilgi ve pratik becerileri sağlamayı amaçlamaktadır. International English Language Testing System'in kısaltması olan IELTS, dünya çapında tanınan bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. İngilizce konuşulan bir ülkede bir üniversitede okumak isteyen öğrenciler için popüler bir seçimdir. Bu kurs sizi IELTS Akademik Testine güvenle girmeye hazırlayacaktır.

IELTS kursu, farklı interaktif alıştırma materyalleri ile IELTS sınavına kapsamlı bir giriş sunar. Testin kendisi gibi, kurs içeriği de dört ana beceri alanına göre düzenlenmiştir: Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma. Bu kursun her bölümü, temel sınava girme becerilerini, stratejilerini ve tekniklerini gözden geçiren ilgi çekici multimedya sunumları içerir. Dört test alanının her birinde kurs katılımcılarına testin formatı hakkında bilgi verilecek ve sınava girerken faydalı olacak beceriler ve stratejiler hakkında tavsiyelerde bulunulacaktır. Katılımcıların IELTS sınavına daha hazırlıklı hissetmeleri, bu becerileri ve stratejileri uygulayabilmeleri için interaktif alıştırma faaliyetleri sağlanır. Gerçekçi IELTS tarzı pratik test materyalleri, kurs katılımcılarına becerilerini test etme ve IELTS testine girmenin nasıl bir şey olduğunu anlama şansı verir.

Kurs kendi hızınıza göre ayarlandığından, tüm kurs ünitelerini sırayla tamamlayabilir veya yalnızca odaklanmak istediğiniz alanları IELTS Academic sınavına hazırlanmak için seçebilirsiniz. Daha sonra hazır olduğunuzda, her beceri için IELTS tarzı bir uygulama testi ile kendinizi test edebilirsiniz. Bu kursu tamamladığınızda, kendinizi IELTS Akademik sınavına girmeye daha hazır hissedeceksiniz.

 • 1. Kurs Hedefleri

  Dersin temel amacı IELTS Testinde iyi bir sonuç elde etmek için, öğrencilere yardım etmektir. Bu şu şekilde yapılır:

  1. Öğrencileri, sınavın farklı bölümlerinde iyi performans göstermeleri için ihtiyaç duyacakları beceri ve teknikler konusunda eğitmek.
  2. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinde dil girdisi ve uygulama etkinliklerinin bir kombinasyonu yoluyla, öğrencilerin İngilizce düzeylerini geliştirmelerine yardımcı olmak.

  Kurslarımız, öğrencilerin diğer kültürlere yönelik anlayışını ve duyarlılığını artırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, öğrencileri hayat boyu öğrenme için geliştiren daha geniş bir eğitim sürecinin bir parçası olarak, öğrencilerin kurslarından sonra İngilizce öğrenmeye devam etmelerini sağlayacak çalışma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Öğrencilerin İngilizce seviyelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için, öğretimde İletişimsel Yaklaşımı kullanıyoruz. Öğrenciler ders sırasında İngilizce öğrenmek için İngilizceyi kullanırlar.

  Öğrencilerden birlikte çalışmaları ve sınıf etkinliklerine katılmaları beklenir. Kendileri için kurallar oluşturmaları istenir ve aktif öğrenenler olmaya teşvik edilir. Genel olarak, konuşma İngilizcesine yazılı İngilizceden daha fazla zaman verilir, ancak tüm beceriler - okuma, yazma, konuşma ve dinleme sınıfta uygulanmaktadır.

 • 2. Öğrenme Hedefleri

  Bu kursta şunları yapacaksınız:

  IELTS sınav prosedürü ve formatı hakkında bilgi edinme,
  IELTS Akademik Testleri için faydalı sınav stratejileri ve becerileri öğrenme,
  Okuma, dinleme, konuşma ve yazmada IELTS tarzı uygulama testlerini tamamlayarak beceri ve stratejiler uygulama ve geliştirme,
  İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi geliştirme,

 • 3. Öğrenme Hedefleri / Çıktıları

  Bu dersin sonunda öğrenciler şunları yapabilmelidir:

  Konuşma, okuma, dinleme ve yazmadaki gerçek seviyelerini tanıma,
  IELTS'de sunulan zorlukları fark edip ve üstesinden gelme,
  Farklı akademik makale türleri yazma, Konuşmalarını değerlendirme ve kendi kendini düzeltme,
  IELTS sınavının mekaniğine hazırlıklı olma, (zaman, sıra, format)
  Uygun dil ve dilbilgisi kullanarak istatistiksel verileri yorumlama ve açıklama,
  Yazma ve konuşmada kelime dağarcığını geliştirme,
  Anlama ve ayrıntılar için gelişmiş dinleme becerilerini gösterme,

IELTS nedir?

Hangi kuruluşlar IELTS'i kabul ediyor?

IELTS'in sahibi kim ve testi kim yazıyor?

Testin neden iki versiyonu var?

Test formatı nedir ve ne kadar sürer?

Türkiye'de kaç tane test yeri var?

Sınava ne zaman girebilirim?

Sınava ne sıklıkla girebilirim?

Akademik ve Genel Modüller arasındaki temel fark nedir?

IELTS puanını kim kabul eder?

IELTS testi nasıl uygulanacak? Önce hangi bölüm yapılacak?

Test kuralları nelerdir?

Sınav odasına ne alabilirim?

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

₺4.000,00
₺4.000,00
₺5.250,00
₺4.000,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
₺5.250,00
₺5.250,00

Platformumuzu Denediniz mi?

Pozitifdil, tecrübeli eğitmen kadrosu ve özgün içerikleri ile öğrenmek istediğiniz yabancı dile dair her şeyi tek bir interaktif platformda sunar.

Ücretsiz Dene Ücretsiz Kayıt Ol