İngilizce Konuşma Dersi B1

Eğitmen 1
Kullanım Süresi 3 ay
İngilizce Konuşma Dersi B1
Toplu olarak alınan İngilizce kursları ilk zamanlar heyecanlı geçer. Fakat bir müddet sonra verilen konular yığılmaya ve sıradan bir ders gibi İngilizce eğitimi almaya başlanır. Çünkü kurs süresinde tüm konular verilmeye çalışılır. Yani dil eğitim anlayışı sadece yazdırmaktan öteye gidemez. Oysa yabancı dil konuşarak öğrenilir. Konuşmadan İngilizce öğrenilmez. O zaman sizi kurs boyunca sürekli İngilizce konuşturan, günlük hayatta geçen dinlemelerin olduğu bir eğitim almalısınız.
İngilizce Konuşma Dersi B1

Konuşma, İngilizce öğrenen çoğu insan için başarılı olmadıkları veya geliştiremedikleri bir yetenek olarak kalmıştır. Dil bilgisi kurallarına hakim olan, dil sınavlarından yüksek puanlar alan kişiler dahi iş konuşmaya gelince ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Oysa dil bilgisi kuralları dilin kendisi değil, kişilerin o dilde kendilerini ifade etmelerine yardımcı olacak bir araçtır.

Yetişkinlerin ihtiyacına ve amacına yönelik konuşma kursumuz tam da bu sebepten doğmuştur. Konuşma ağırlıklı dil programımızda, her bir derste yapılan aktiviteler öğrencilerin konuşma becerilerini maksimum seviyede geliştirmeleri ve kendinden emin konuşma becerileri sergilemeleri için farklı aktiviteler içermektedir. Öğrenciler konulardaki anahtar kelimeleri öğrenip, yeni öğrenilen kelimelerin pratiğini yapar, konuşma aktiviteleriyle de yapılandırılmış konuşma becerilerini geliştirip, hem telaffuzlarını hem de dinleme becerilerini iletişimsel aktivitelerle geliştirirler.

İngilizce konuşma -Speaking- eksiğinin en büyük sebebi, günlük hayatta İngilizceyle karşılaşamamak ve bu sebeple dili yaşayamamaktır. Herkesin kendini sadece İngilizce ifade etmeye çalıştığı, sadece İngilizce iletişim kurduğu ve bolca pratik yapma şansı elde ettiği bir ortamda İngilizce en doğal şekilde öğrenilecektir. İşte bu programın amacı katılımcılarına bu özgüveni verebilmek, kendilerini keşfedebilmelerini veya geliştirebilmelerini sağlamaktır.

Bu kurs yetişkinler için başarılı konuşma derslerinin amaca yönelik konularla derlenmesidir. Sözlü iletişimi, akıcılığı ve tüm dil becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Kursta işlenecek konular pratik ve ilgi çekicidir. Aktiviteler gerçekçi ve motive etmesiyle beraber bir o kadar da düşündürücüdür. Her derste ilgi çekici faaliyetler, öğrencileri fikirlerini, düşüncelerini ve deneyimlerini paylaşmaya teşvik etmek için tasarlanmıştır. Ayrıca, ilgi çekici aktiviteler maksimum konuşma süresini garanti eder. Dinleme etkinlikleri, öğrencilerin konuşmaları, röportajları ve radyo veya TV şovlarından alıntıları içeren dinleme etkinliklerinin ana noktalarını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. İletişimsel etkinliklerin amacı ise gerçek hayattaki konuşmalara öğrencileri teşvik etmektir.

 • 1. Communicating in English

  – Introducing yourself and others, asking for and giving personal information, saying goodbye, making small talk, making repetition.

  Kendinizi ve başkalarını tanıtmak kişisel bilgi isteme ve verme, veda etme, küçük konuşmalar yapma, tekrarlar yapma.

 • 2. All Kinds of People

  – Describing personal appearance, personality, characteristics, comparing personalities.

  Kişisel görünüşü, kişiliği, özellikleri tanımlama, kişilikleri karşılaştırma.

 • 3. Free Time

  – Talking about hobbies; describing sports, discussing extreme sports, expressing likes- dislikes, asking about favourites, asking for opinions giving opinions.

  Hobiler hakkında konuşma; spor çeşitlerinin tanımlanması, ekstrem sporların tartışılması, beğendik ve beğenmediklerinizin ifade edilmesi, favorilerin sorulması, birinin görüşünü sorma ve görüş bildirilme.

 • 4. People

  – Talking about families; discussing living arrangements, describing a good friend, asking what someone is wearing, describing what someone is wearing.

  Aileler hakkında konuşmak; yaşam düzenlemelerini tartışmak, iyi bir arkadaşını anlatma, birinin ne giydiğini sorma ve ne giydiğini açıklama.

 • 5. Money

  – Talking about shopping habits and preferences; giving compliments, suggesting gifts; discussing spending habits and attitudes, asking about and giving prices, bargaining for a lower price, suggesting a different price.

  Alışveriş alışkanlıkları ve tercihleri hakkında konuşma; iltifat etme, hediye önerme; harcama alışkanlıklarını ve tutumlarını tartışma, fiyat sorma ve verme, daha düşük bir fiyat için pazarlık yapma, farklı bir fiyat önerme.

 • 6. Travel and Tourism

  – Describing past trips; taking a vacation survey; discussing famous places; talking about things to take on a trip.

  Geçmiş yolculukları tanımlama; tatil anketine katılma, ünlü yerleri tartışma; seyahate çıkarken alınacak şeyler hakkında konuşma.

 • 7. Food and Drink

  – Talking about food, describing eating habits; planning a meal; describing traditional meals and unusual foods, talking about healthy eating habits.

  Yiyecekler hakkında konuşma; yeme alışkanlıklarının tanımlanması, yemek planlama; geleneksel yemekleri ve sıra dışı yiyecekleri tanımlama, sağlıklı beslenme alışkanlıkları hakkında konuşma.

 • 8. Entertainment

  – Discussing movies and TV shows; taking a TV survey; planning a Tv schedule.

  Film ve TV şovlarının tartışılması; TV anketi yapmak, TV programı planlama.

 • 9. Health

  – Discussing healthy lifestyles; taking health and sleep habit quizzes; discussing sleep and dreams.

  Sağlıklı yaşam tarzlarının tartışılması; sağlık ve uyku alışkanlığı soruları sorma, uyku ve rüyaları tartışma.

 • 10. Self-Improvement

  – Talking about ways to remember things; discussing problems and giving advice.

  Bazı şeyleri hatırlamanın yolları hakkında konuşma; sorunları tartışma ve tavsiyelerde bulunma.

 • 11. In The City

  – Asking for and giving directions; talking about cities; recommending places; planning a fun day out.

  Yol sorma ve yönlendirme; şehirler hakkında konuşma, mekanlar tavsiye etme; dışarıda eğlenceli bir gün planlama.

 • 12. Customs

  – Talking about ways people celebrate holidays; discussing and giving advice about manners; comparing customs.

  İnsanların bayram kutlamaları hakkında konuşma; görgü kuralları hakkında tartışma ve tavsiyelerde bulunma; gelenek ve görenekleri karşılaştırma.

 • 13. Famous People

  – Talking about celebrities; taking a quiz about celebrities; discussing famous people from the past.

  Ünlüler hakkında konuşma; ünlüler hakkında sorular sorma, geçmişten ünlü insanları tartışma.

 • 14. Home Sweet Home

  – Talking about typical and unusual homes; describing things in a home; taking a survey about home preferences.

  Tipik ve sıra dışı evler hakkında konuşma; evdeki şeyleri tanımlama, ev tercihleri hakkında bir anket yapma.

Konuşma ve dinleme gruplarınızda gramer eğitimi var mı?

İngilizce konuşma derslerini bire bir alabilir miyim?

İngilizce konuşma ve dinleme gruplarında hangi konu başlıkları gündem maddesi olur? Neler konuşulur?

Neden Pozitifdil‘de genel kurlar yerine konuşma-dinleme grupları kurslarına katılmalıyım?

Derse giremediğim durumlarda dersin telafisi olur mu? Derse giremediğimde eğitim materyallerine nasıl ulaşabilirim?

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

₺4.000,00
₺4.000,00
₺5.250,00
₺4.000,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
₺5.250,00
₺5.250,00

Platformumuzu Denediniz mi?

Pozitifdil, tecrübeli eğitmen kadrosu ve özgün içerikleri ile öğrenmek istediğiniz yabancı dile dair her şeyi tek bir interaktif platformda sunar.

Ücretsiz Dene Ücretsiz Kayıt Ol