shape shape shape shape

İngilizce A2 + B1 Kuru

İngilizce A2+B1 kuru tamamlandıktan sonra kişi, tanıdık kelime ve cümlelerden anlamadığı kelimeler hakkında tahminde bulunabilir. Bu iki seviyenin sonunda doğru, açık ve anlaşılır herhangi bir haberi okuduğunda ana fikri anlayabilir.
Açıklama
Ders Bilgileri
S.S.S
Yorumlar

Günlük hayatta pratik ve amaca uygun olarak iletişim kurmak esastır. Katılımcı, bir önceki sevide görmüş olduğu basit cümle yapılarını kullanırken bu yapıları kendisi de geliştirmeye başlayabilir. 

A2 seviyesinde, öğrenciye öğrenim desteği verilirken dil sorumluluğu kazanması da amaçlanır. Dil sorumluluğu, öğrencinin kendi öğreniminin kontrolünü ele alması ve neyi en iyi şekilde, nasıl öğreneceğine kendisinin karar verebilmesidir. Öğrencinin söylediğine ya da yazdığına geliştirici bir geri bildirim sağlanır. Öğrenci karşılıklı etkileşime girerken bildik öğeleri kendisine rehber edinir. Karşı konuşmacının da yardıma hazır olması önemlidir. Burada ulaşılmak istenilen hedef, gerçek yaşam diyalogları ve günlük ifadelerle, kişiler arası etkileşimi sağlamaktır. Öğrenilen bu diyalogların, yeni durumlar ile yerleri değiştirilerek öğrencinin pratik yapması sağlanır. Günlük diyalogların, temel kalıpların ve sık kullanılan kelimelerin sürekli tekrar edilmesi, öğrenimdeki kalıcılığı arttırırken telaffuzu pekiştirir ve öğrenciye yabancı dil ile ilgili özgüven aşılar.

B1 kurundaki öğrencilerimizi, anadili konuşan biriyle iletişime geçtiğinde ya da dilin konuşulduğu bir ülkeye gittiğinde bilgisayar ekranı gibi donmadan, otantik ve doğaçlama olacak şekilde, kendiliğinden sözcüklerin aktığı, kazandığı dil farkındalığıyla kendini rahatça ve özgüvenle ifade edeiblen bireyler olarak yetiştiriyoruz. Onları dile maruz bırakıyor, öne çıkan kültürleri, hayat biçimlerini, gelenek ve göreneklerini, günlük dilde kullanıldığı biçimde deyimleri, atasözlerini, günlük İngilizce'yi derse dahil ediyoruz. Hedef dilde kendini ifade etmeyi engelleyen faktörlerden; hata korkusu, utangaçlık, kaygı, güven eksikliği ve motivasyon eksikliği gibi psikolojik faktörleri en aza indirgeyip, güvenli ve basamak basamak ilerlemeyi amaçlıyoruz.

B1 İngilizce seviyesindeki bir öğrenci, A2 seviyesindeki bir öğrencinin yapabildiği her şeye ek olarak şunları yapabilir:
-Gelecekle ilgili kişisel ve profesyonel umutlarla hayaller hakkında fikir alışverişi yapabilir.
-Uzmanlık alanı kapsamındaki bir iş görüşmesini düzenleyebilir ve bir iş görüşmesine katılabilir.
-Televizyonda genelde ne izlediği ve en beğendiği TV programları hakkında konuşabilir.
-Aldığı eğitim ve gelecekteki eğitim planları hakkında açıklama yapabilir.
-En sevdiği müzik ve müzik trendleri ile konuşabilir ve canlı müzik dinlemek için akşam nereye gidileceğini planlayabilir.
-Nasıl sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürülebileceği ile ilgili konuşabilir ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları ile ilgili fikir verip alabilir.
-Sosyal medya yoluyla insanlarla tanışma dâhil olmak üzere ilişkiler ve randevulaşma hakkında konuşabilir.
-Restorana gidebilir, yiyecek sipariş edebilir, kibarca yapılan bir akşam yemeği sohbetine katılabilir ve yiyeceğin ücretini ödeyebilir.
-Bazı konuların anlaşılmasında yardımcı olunmak şartıyla uzmanlık alanı kapsamındaki pazarlıklara katılabilir.
-İş yeri güvenlik konuları ile ilgili fikir alışverişinde bulunabilir, bir yaralanmayı bildirebilir ve kurallarla yönetmelikleri açıklayabilir.
-Kibar tavır ve davranış hakkında fikir alışverişinde bulunabilir ve nazik olmayan bir davranışa uygun karşılık verebilir.

Ünite 1: Passions - Ünite 2: Spending money - Ünite 3: Jobs - Ünite 4: Talents - Ünite 5: Technology - Ünite 6: Challenges - Ünite 7: Wild places - Ünite 8: Confidence - Ünite 9: Achievement - Ünite 10: Creative cities - Ünite 11: Images - Ünite 12: Health
Ünite 1: Conservation - Ünite 2: Family connections - Ünite 3: Global stories - Ünite 4: Music - Ünite 5: Good design - Ünite 6: Inspiring people - Ünite 7: Ethical choices - Ünite 8: Better cities - Ünite 9: Giving - Ünite 10: Mind and machine - Ünite 11: Nature - Ünite 12: Discovery
Kelimeleri doğru telaffuz edebilmek için, A1 seviyesine uygun dinlemeler yapmak önemlidir. İnternetteki sözlükleri kullanabileceğiniz gibi telaffuza da yer veren sitelerden faydalanabilirsiniz. Dil bilgisi alıştırmalarını yaparken yüksek sesle okumak, alıştırmada kullanılan kelimeleri öğrenilmiş konulardan farklı kelimelerle değiştirmek konuşmayı geliştirir. Burada önemli olan yapılan alıştırmaları kişiselleştirmektir çünkü bize ait şeyleri unutmayız ve söyleriz. Bu zamana kadar aldığımız İngilizce eğitimi ‘’mükemmel’’ cümleyi kurmak ya da hiç konuşmamak olabilir. Unutmayın ki, yabancı dil öğrenmenin amacı, iletişim kurabilmek, kendimizi karşı tarafa ifade edebilmektir. Yeni başlayan öğrenciler olarak birkaç kelime ve basit bir cümle ile kendimizi ifade edebilmek yeterlidir. Dil öğrenirken hatalar yapmak, bu hataların üzerinde çalışmamızı ve doğru kullanımı bulmamızı sağlar. Yaşayarak öğrendiğimiz içinse, kalıcılığı artar ve bir dahaki sefere kullanırken kendimize daha çok güveniriz. İngilizce dil ve kelime bilgisi, pratik İngilizcenin konuşulmasını kolaylaştırmak için öğrenilmelidir. Basit yapıları ne kadar kullanırsak, dilde o kadar otomasyon sağlarız. Yapıların kurallarını öğrenmek, kuralları tek tek sıralamak değil, dili kullanılırken bu kuralların farkına varmaktır. İngilizceyi hangi alanda kullanırsak kullanalım A seviyesi herkes için zorunludur. Bu seviyeyi bitirdikten sonra mesleki anlamda konuşmak, öğrencinin kelime ve dil bilgisine, alanıyla ilgili yabancı literatürü ne kadar bildiğine ve öğrendiği bilgileri ne sıklıkla tekrar edip kullanmaya çalıştığına bağlıdır. İngilizce hazırlığın zorunlu olduğu bölümlerde geçme notu genellikle B2 seviyesi olarak belirlenmiştir. İngilizce konuşma kurslarında gramer eğitimi verilmemektedir. Yabancı dil eğitiminde seviye esastır, yani bir aşamayı bitirmeden bir diğer aşamaya geçmeye çalışmak, aşırı öğrenme hırsıyla bütün konuları hızlıca öğrenmeye uğraşmak, becerileri geliştirmek için yapılan egzersizleri birbirine karıştırmak büyük bir hatadır. Dil bir bütündür, tek bir beceriye odaklanmak isterken, diğer becerileri göz ardı etmemek gerekir. Bir konuyu öğrendiğinizde o konuya ilişkin olarak özgün cümle örneklerini sizin kendiniz de yazmanız ve söylemeniz çok faydalıdır. Bu sizin writing ve speaking becerilerinizi geliştirmenize de yardımcı olacaktır. Bunun yanında, aynı konuya ilişkin reading parçalarını okumak ve listening alıştırmaları yapmak da hem gramer bilginizi pekiştirmenize hem de okuduğunu ve dinlediğinizi anlama becerilerinizi sağlamlaştırmanıza yardımcı olacaktır. Tam bu doğrultu da Pozitifdil katıldığınız kurların içeriklerine göre sizi online olarak desteklemektedir. Ayrıca hafta da bir ders öğretmeninizle yapacağınız 1 saatlik soru-cevap programına da katılabilir, eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

İngilizce A2 + B1 Kuru

İngilizce A2 + B1 Kuru

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.

Pratik İngilizce Pozitifdil
Başladı, Hemen Katıl

Pratik İngilizce

15+ ders
30+ saat
Sinem Şen
Sinem Şen
₺6.000,00
₺4.200,00
%30
İngilizce A2
Yakında Başlayacak

İngilizce A2

25+ ders
50+ saat
Anisa Masoudian
Anisa Masoudian
₺9.000,00
₺6.300,00
%30
Almanca A1

Almanca A1

25+ ders
50+ saat
Burcu Can
Burcu Can
₺9.000,00
₺6.300,00
%30
Almanca A2
Başladı, Hemen Katıl

Almanca A2

25+ ders
50+ saat
Burcu Can
Burcu Can
₺9.000,00
₺6.300,00
%30