Genel İngilizce A1 Özel Dersler

Eğitmen 4
Kullanım Süresi 6 ay
#İngilizce
#Özel Ders
#Popüler
Genel İngilizce A1 Özel Dersler
İngilizce A1 seviyesi, özellikle gündelik hayatta sıklıkla karşılaşılan durumlar üzerine pratik bir iletişime girişi sağlamak açısından önemlidir.
Genel İngilizce A1 Özel Dersler

A1 öğrencisi, basit kalıplar ve kısa cümleler kullanarak, kendini ve çevresini tanıtmayı, karşılıklı konuşmada bu kalıpları anlayarak etkileşime geçmeyi öğrenir. Adını, yaşını ve kendisiyle ilgili özel bilgileri verebilir ve karşı tarafa da resmi ya da günlük dilde bu cevapların sorularını yöneltebilir. Havaalanı, otel, restoran, toplu taşıma araçları gibi yerlerde basit ve kısa cümlelerle kendini anlatabilir. Burada karşıda etkileşime geçen kişinin de yardıma açık olması, açık ve anlaşılır ifadeler kullanması gerekir.

Okuma becerisi olarak, broşür, afiş veya duyuru gibi yazılı metinleri ve kalıplaşmış basit cümleleri öğrenir. Kullanılan materyallerin gerçeğe yakın ve güncel olması önem taşır. Öğrencinin, güncel bir konu ile ilgili basit cümleler okuması, eğitimi anlamlı kılmaktadır. Önemli kişilerin hayatları, popüler meslekler, kültürel aktiviteler, hobiler ve doğa ilgili konular da dâhil olmak üzere öğrenciye bir seçki sunulur, metni okuduğunda genel bir fikrinin olması amaçlanır. Burada, okuma metinlerinin özenle seçilmesi önemlidir, seviye ne öğrenciyi vazgeçirecek kadar zor ne de önemsemeyeceği kadar kolay olmalıdır. Metinler ne kadar günlük hayatla ilişkilendirilirse akılda kalıcılığı o kadar fazla olur. Cümleler belli bir düzen içindedir ve öğrenci hangi bilgiyi bulacağını bilir.

Öğrenciye bu aşamada günlük hayatta kullanımı fazla olan kelimeler ve ifadeler, uygun dil bilgisi ile birlikte verilir. Geleneksel yöntemlerde görülen “basmakalıp” dil bilgisi kurallarını sıralamak yerine; dil bilgisi, mantık ve işe yararlılık çerçevesine oturtularak kazandırılır. Bu seviyede dil bilgisi öğretimi sağlam bir temel oluşturmak açısından son derece önemlidir. Sağlam bir dil bilgisi, öğrencinin, kısa ve basit cümleler yazarak kendisini ifade etmesini sağlar. Kendinden sözlü olarak bahsederken, aynı şekilde önemli bilgileri yazıya dökmeyi öğrenir. Kendisi ile ilgili kısa bir form doldurmayı, bir amaca yönelik kısa bir mesaj yazmayı, basit cümle gruplarıyla ailesinden bahsetmeyi, oturduğu evini veya yakın arkadaşını anlatmayı öğrenir.

Bu seviyede öğrenilen İngilizce bilgisinin en büyük avantajı, her ne amaçla olursa olsun sürekli kullanılmasıdır. Bu avantaj aynı zamanda bu seviyenin iyi anlaşılmasının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir

A1 kurundan sonra İngilizce konuşabilir miyim?

A1 seviyesinde kaç kelime öğreneceğim?

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

₺4.000,00
₺4.000,00
₺5.250,00
₺4.000,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
%50
₺3.000,00
₺1.500,00
₺5.250,00
₺5.250,00

Platformumuzu Denediniz mi?

Pozitifdil, tecrübeli eğitmen kadrosu ve özgün içerikleri ile öğrenmek istediğiniz yabancı dile dair her şeyi tek bir interaktif platformda sunar.

Ücretsiz Dene Ücretsiz Kayıt Ol