Fransızca A1

Eğitmen 1
Kullanım Süresi 6 ay
Fransızca A1
Bu kurs insanların, günlük hayatta sıklıkla karşılaştıkları durumlarda Fransızca iletişim kurmak için gerekli olan temel dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kursun amacı Fransızcayı Fransa’da ve Fransızca konuşulan diğer ülkelerde konuşulduğu şekliyle tanıtmak ayrıca öğrencileri iyi bir telaffuz sevisine ulaştırmaktır.
Fransızca A1
2:05

Bu derste, öğrenciler temel Fransızca cümleleri ve günlük ifadeleri okuyabilecek, yazabilecek, anlayabilecek ve sözlü olarak aktarabileceklerdir. Bu seviyede Fransızca öğrenenler, yaşam koşulları hakkında, geçmiş olaylara ve geleceğe yönelik anlık planlarına kadar değişen konularda basit sorular sorabilecek ve cevaplayabileceklerdir.

Bu programda öğrenciler basit ifadeler ve selamlaşmalar kullanarak kendini ve başkalarını tanıtabilecekler, dinleyerek ve başkalarına yön vererek yönergeleri anlayabilecekler, sosyal etkinliklerde kişisel bilgiler hakkında konuşabilecek ve sorular sorabileceklerdir. Alışkanlıkları tanımlayarak günlük rutinler hakkında ayrıntılar verip, favori yiyecekleri hakkında konuşarak basit siparişler verebileceklerdir. Beğendikleri ve beğenmedikleri şeyleri ifade edip, hobiler ve ilgi alanları hakkında konuşabileceklerdir. Hava durumu ile ilgili konuşabileceklerdir. Otel odası, uçak bileti ve seyahat planları ile rezervasyonlarını yapabileceklerdir.

 • 1. Kendini Tanıtma/Tanışma

  Öğrencilerin öğrenmesi gereken ilk şey, kendilerini resmi bir şekilde nasıl tanıtacaklarıdır, çeşitli selamlamaları ve başkalarıyla nasıl tanışacaklarını öğreneceklerdir.

 • 2. Alfabe - Kelimeler - Telaffuz

  Öğrenciler harf kombinasyonları ile birlikte harfleri ve telaffuzlarını, kelimelerin ve bazı ünlülerin nasıl telaffuz edildiğini öğreneceklerdir.

 • 3. Sayılar

  Öğrenciler 1-10, 11-20 sonra 21…. 100 sayma sayılarını öğrenecekler, daha sonra sıra sayılarını öğreneceklerdir.

 • 4. Zaman ve Tarihler

  Öğrenciler haftanın günlerini, ayları ve tarihi nasıl okuyup yazacaklarını ve doğum tarihleri ​​hakkında nasıl soru sorup cevaplayacaklarını öğreneceklerdir.

 • 5. Kişisel Bilgiler

  Öğrenciler yaş, ülke ve milliyet, ev adresi ve telefon numarası hakkında soru sorarak ve bilgi vererek profillerini sunmayı öğreneceklerdir. Öğrenciler ayrıca soy ağacı ve akrabalık kelimeleri hakkında bilgi edineceklerdir.

 • 6. Alışveriş

  Bu bölümde öğrenciler, farklı ürünlerin fiyatlarını sormayı öğrenecekler ve farklı mağazalardan alışveriş yapacakları bir sohbet ortamı oluşturacaklardır.

 • 7. Dolaşmak ve Yol Tarifi İstemek

  Öğrenciler şehirdeki yerleri ve yer edatlarını öğrenecekler ve gidecekleri yere ulaşmak için yol tariflerini öğreneceklerdir.

 • 8. Serbest Zaman Aktiviteleri

  Öğrenciler, ilgi alanlarını ve eğlenmek için yaptıkları şeyleri nasıl ifade edeceklerini öğrenecekler, hobiler ve sporlar hakkında sözcükler öğrenecekler ve geçmiş zamandaki en sevdikleri aktivitelerden bahseden cümleler kuracaklar ve bunlar hakkında yazacaklardır.

 • 9. Evde

  Öğrenciler evin odaları ve oradaki çeşitli nesneler hakkında bilgi edinecek, günlük rutinleri hakkında nasıl konuşacaklarını öğreneceklerdir.

 • 10. İş Yerinde

  Öğrenciler işleri ve iş yerleri hakkında bilgi edinecekler, ailelerindeki işler ve normalde ne yaptıkları hakkında konuşacaklardır.

Dersler nasıl devam edecektir?

Dersler nasıl işleniyor?

Dersin bileşenleri nelerdir?

Herhangi bir ödev verilecek mi?

Değerlendirmeler nasıl yapılır?

Fransızca A1 için ne tür gereklilikler vardır?

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

₺4.000,00
₺4.000,00
₺3.000,00
₺5.250,00

Platformumuzu Denediniz mi?

Pozitifdil, tecrübeli eğitmen kadrosu ve özgün içerikleri ile öğrenmek istediğiniz yabancı dile dair her şeyi tek bir interaktif platformda sunar.

Ücretsiz Dene Ücretsiz Kayıt Ol